Jak zapewnić bezpieczeństwo na osiedlu mieszkaniowym?

Osiedla mieszkaniowe będące przez wiele lat domeną tylko miast wyrastają teraz już nawet poza większymi metropoliami, w małych miejscowościach, czy wsiach. Niezależnie, czy znajdują się one akurat w dużym mieście, czy też małej miejscowości bezdyskusyjnym warunkiem, jaki powinien być spełniony wobec mieszkańców osiedla jest zapewnienie im komfortu życia i bezpieczeństwa. W końcu nic nie daje większego komfortu mieszkańcom niż odpowiednia ochrona mieszkań.

Ochrona osiedli mieszkaniowych — dlaczego jest tak ważna?

Osiedla mieszkaniowe to miejsca, przez które codziennie przemieszcza się większa ilość osób, nie tylko mieszkańcy, lecz również i ich goście, inne osoby jak kurierzy, skończywszy na… włamywaczach i innych podejrzanych osobach, zagrażających bezpieczeństwu mieszkańców. Co należy zrobić, by zniwelować prawdopodobieństwa wystąpienia takich sytuacji do minimum? Poniżej przedstawiamy kilka metod, które sprawią, że ochrona bloków mieszkalnych jest na najwyższym poziomie.

1. Zainwestuj w firmę ochroniarską

Renomowana firma ochroniarska, jaką jest na przykład Sold, świadczy usługi na najwyższym poziomie. Wspólnoty osiedli mieszkaniowych, czy spółdzielnie, które decydują się na taką usługą, mają gwarancję, że mieszkańcy osiedla mogą spać i żyć spokojnie.

Ochrona obiektów mieszkalnych polega zarówno na ochronie fizycznej, jak i obsłudze bram, czy też nawet odbiorze paczek. Dodatkowo pełnienie obowiązków ułatwia oczywiście nadzór wideo. Oprócz tego firma ochroniarska oferuje wirtualną recepcję, na którą składa się zdalne otwieranie bram, czy też drzwi. Elektroniczne wydawanie kluczy, które niebywale ułatwia mieszkańcom osiedla życie, także jest objęte usługą. Każda profesjonalna firma posiada podjazdy patroli prewencyjnych oraz interwencyjnych, które w jakimkolwiek, nawet najmniejszym zagrożeniu jak najszybciej pojawiają się na miejscu.

2. Przeprowadź ocenę ryzyka związanego z bezpieczeństwem

Ocena ryzyka związanego z bezpieczeństwem to najlepszy sposób na poprawę bezpieczeństwa w budynku. Profesjonalista z firmy ochroniarskiej przyjdzie i oceni obiekty mieszkalne. Zidentyfikuje wszystkie słabe punkty systemu bezpieczeństwa i zaproponuje usprawnienia. Ocena zagrożenia bezpieczeństwa to najlepszy sposób na określenie najlepszych metod poprawy bezpieczeństwa w budynku.

3. Zainstaluj lub zaktualizuj system nadzoru wideo

Jeśli w budynku mieszkalnym nie ma jeszcze kamer bezpieczeństwa, należy je koniecznie zainstalować. System monitoringu to świetny sposób na odstraszenie przestępców i dostarczenie ewentualnych dowodów policji, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jeśli masz już system monitoringu w budynku i jest on przestarzały, wówczas powinieneś rozważyć jego modernizację. Jeśli przeprowadzono ocenę ryzyka związanego z bezpieczeństwem, osoba oceniająca może zasugerować odpowiednie rozmieszczenie kamer, aby zapewnić ich maksymalną widoczność. Należy zainstalować taką liczbę kamer, aby każda część budynku była widoczna z kamer. Niemniej jednak ochrona bloków mieszkalnych przez profesjonalną firmę ochroniarską sprawi, że wszystkie warunki bezpieczeństwa zostaną spełnione, a usługa wykonana kompleksowo.