Jak skutecznie zapobiegać kradzieżom w sklepach?

Ochrona sklepów w galeriach handlowych jest sporym wyzwaniem dla zarządców, gdyż wymaga podobnych środków oraz wdrożone muszą być odpowiednie rozwiązania takie jak ochrona małego miasta. W Polsce jest prawie pięćset centrów handlowych, natomiast kolejne są już w budowie. Ochrona galerii handlowych jest nie lada wyzwaniem. W związku z tym firmy ochraniające daną galerią handlową muszą mierzyć się z wieloma różnymi zagrożeniami, do których możemy zaliczyć kradzieże, napaści, awarie, zagrożenia pożarowe, ale także działalność grup przestępczych, a nawet akty terroru.

Bezpieczeństwo w sklepach w centrach handlowych

Musimy się zgodzić z tym, że kluczowe dla zachowania bezpieczeństwa w sklepach w galeriach handlowych jest wdrożenie pewnych procedur oraz odpowiednia komunikacja. Centrum handlowe jest w pewnym sensie mini-miastem. Zatem mogą występować zagrożenia, typowe dla społeczności miejskich. W związku z tym zarządzający centrami handlowymi muszą przygotować się wiele rozmaitych zagrożeń. Chodzi o takie zagrożenia jak kradzieże, napaści, a nawet awarie różnych urządzeń oraz sprzętów.

Co powinniśmy wiedzieć o złodziejach sklepowych?

Musimy wiedzieć, że złodziejami mogą być profesjonaliści, dla których tak zwane „fanty” są źródłem utrzymania. Działają oni często w szajkach. Każdy odgrywa swoją rolę. Jeden na przykład jest odpowiedzialny za odwrócenie uwagi ekspedientki, drugi pakuje w tym czasie towar, a trzeci go zasłania. Aby nie dopuścić do takich zdarzeń, ochrona sklepów w galeriach handlowych musi być właściwie zorganizowana.

Kto kradnie w galeriach handlowych?

Jak się okazuje, aktów kradzieży dokonują także stali klienci, gdyż potrzebują czegoś droższego na prezent, a aktualnie nie mają wystarczającej gotówki. Zdarzają się również osoby, które kradną w momencie, kiedy sprzedawczyni nie ma aktualnie przy kasie. Takie zajścia niestety zdarzają się coraz częściej. Walka z profesjonalnymi złodziejami jest dosyć trudna. Natomiast w przypadku amatorów najczęściej wystarczą proste działania prewencyjne. Istotne jest to, aby zniechęcić złodzieja do próby kradzieży oraz odpowiednie zakomunikowanie mu, że w naszym sklepie jest spore ryzyko złapania go na kradzieży.

Skuteczna ochrona sklepów w centrach handlowych

Jest to ważne zagadnienie, gdyż jeśli chodzi o zapobieganie przed ewentualnymi kradzieżami w galeriach handlowych, istotne jest to, aby ochrona centrów handlowych była dobrze zorganizowana. Mowa nie tylko o ochroniarzach, którzy pilnują danego sklepu w galerii handlowej, ale także o systemie kamer, które dokładnie monitorują dany sklep. Nasza firma Sold oferuje profesjonalne zabezpieczenie obiektów handlowych.