OCHRONA

Ochrona obiektów handlowych

Z pewnością ochrona obiektów handlowych należy do grona jednych z bardziej specyficznych obszarów ochrony osób i mienia. Duży wpływ na wspomnianą kwestię ma fakt, że chroniony budynek jest ogólnodostępny, a co za tym idzie, niemalże każda osoba ma dostęp do jego wnętrza bez konieczności posiadania żadnego zezwolenia. Stąd też zarządzanie pracownikami ochrony w zakresie podejścia do wykonywanych przez nich obowiązków jest dość złożone.

Ochrona galerii handlowych jest usługą łączącą w sobie dwie podstawowe grupy działań tj. ochronę fizyczną z zabezpieczeniem technicznym. Aby móc zapewnić odpowiedni jej poziom należy skorzystać z usług profesjonalnej i doświadczonej firmy, w której przypadku możemy liczyć na zintegrowany system zabezpieczeń. W ten sposób mamy pewność, że pracownicy ochrony, wykonujący swoje obowiązki służbowe na terenie danego budynku, przez cały czas pozostają w stałym kontakcie ze sobą. W końcu należy pamiętać, że ze względu na specyfikę swojej pracy, są to osoby, które stykają się z realnym zagrożeniem, w związku z czym stale muszą być w gotowości.

Wybierz firmę ochroniarską z doświadczeniem

Doskonałym przykładem firmy ochroniarskiej, cieszącej się dużym uznaniem na rynku, jest SOLD S.A. Nasza spółka może się pochwalić szeroką ofertą pod względem świadczonych usług, do których możemy również zaliczyć ochronę takich budynków jak centra handlowe. Działania wchodzące w jej zakres wykonywane są nie tylko w trakcie dnia, kiedy to sklepy są otwarte, ale także w nocy po zamknięciu obiektu. Mowa w tym momencie o regularnych patrolach przeprowadzanych zarówno w obrębie całego obiektu, jak i terenów przyległych.

Ochrona obiektów handlowych realizowana przez nas obejmuje wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, co w połączeniu z doświadczonymi pracownikami, pozwala na świadczenie usług zgodnie z najwyższymi standardami po względem jakości i bezpieczeństwa. Nic więc dziwnego, że jest w stanie odpowiednio dostosować rodzaj wykorzystanych zabezpieczeń oraz liczbę pracowników do specyfiki danego obiektu, w tym m.in. jego wielkości.

Ochrona w centrach handlowych ze względu na swój szczególny charakter, powinna wyróżniać się nie tylko dyskrecją i taktownością, ale także spostrzegawczością. Dlatego też warto, aby osoby ochraniające takie obiekty posiadały odpowiednie podejście do klientów, a w szczególności do tych, którzy dokonują kradzieży.

Oczywiście warto pamiętać, że ochrona obiektu handlowego obejmuje nie tylko zabezpieczenie przed ewentualnymi kradzieżami zarówno ze strony klientów, jak i personelu, ale także przed rozbojami oraz innymi incydentami, do których może dojść w tego typu budynkach.