Czy warto zatrudnić firmę do sprzątania w biurze?

Sprzątanie w biurach to dla zarządców i administratorów dość niechciane obowiązki, które muszą być wykonane należycie i sumiennie. Większość z nich nie ma ochoty na wykonywanie takich działań, ponieważ wymaga to odpowiedniej wiedzy, użycia konkretnych maszyn i urządzeń oraz środków czystości. Dlatego najlepszym rozwiązaniem okazują się firmy, które specjalizują się w sprzątaniu obiektów biurowych.

Zakres działań firmy sprzątającej dostosowany do godziny pracy biura

Sprzątanie w biurze (https://sold.com.pl/uslugi-porzadkowe/sprzatanie-biur/) przez wyspecjalizowaną firmę można idealnie dopasować do funkcjonowania przedsiębiorstwa. Pracownicy sprzątający będą rozpoczynać swoje działania tuż po zakończeniu pracy biura, dzięki czemu nie będą nikomu przeszkadzać. Takie prace mogą być również wykonywane w godzinach nocnych, jeśli firma pracuje na dwie zmiany, czyli od 6:00 rano aż do 22:00. W zależności od specyfiki obiektu, może być wymagany dzienny serwis sprzątający, który dba o utrzymanie porządku np w holach wejściowych, częściach wspólnych, windach, toaletach.

Ekipa sprzątająca może wykonywać swoje zadania cyklicznie w ustalone dni i w konkretnych godzinach albo realizować zlecenia jednorazowe (mycie okien, doczyszczanie maszynowe). W takim w przedsiębiorstwie pracuje wielu pracowników, co pozwala zawsze znaleźć zastępstwo w razie nieobecności jakiegokolwiek członka zespołu. W ten sposób każdy zleceniodawca ma pewność, że wszystkie usługi sprzątające zostaną wykonane terminowo i z najwyższą dokładnością.

Czym zajmuje się firma sprzątająca?

Profesjonalna firma sprzątająca oferuję pełen zakres usług, a nie tylko samo sprzątanie w biurach. Dlatego też takim pracownikom można zlecić również mycie okien, ozonowanie pomieszczeń, czyszczenie podłóg, czyszczenie tapicerki skórzanej, pranie tapicerki meblowej czy pranie wykładziny.

Korzystając z usług zewnętrznej firmy sprzątającej, możemy korzystać z szerokiej oferty dodatkowych usług. Ponadto zyskujemy cennego partnera biznesowego, który pomoże również w wyjątkowych sytuacjach, kiedy będziemy potrzebować bardziej zaawansowanych metod czyszczenia, mycia czy sprzątania.

Takie firmy posiadają również wysokie ubezpieczenie więc na wypadek jakiegokolwiek błędu popełnionego przez pracownika, związanego np. z niewłaściwie użytymi środkami czystości do konkretnej powierzchni, co doprowadziło do zniszczenia, zleceniodawca będzie mógł uzyskać odpowiednie odszkodowanie. Ponadto nie trzeba tutaj martwić się o kontrolę wykonywanych usług, ponieważ jest do tego zatrudniony koordynator, który będzie czuwał nad tym, aby wszystko zostało wykonane zgodnie z warunkami zapisanymi w umowie.

Ile kosztują usługi sprzątania biura?

Trudno jest z góry określić, jaka będzie ostateczna cena za sprzątanie w biurze. Wszystko zależy bowiem od wielu istotnych czynników takich jak: zakres obowiązków do wykonania, częstotliwość sprzątania czy metraż.

Nigdy jednak nie powinniśmy decydować się wyłącznie na najniższą ofertę, ponieważ może się to wiązać ze słabej jakości usługami. Zdecydowanie lepiej jest zapłacić odpowiednią kwotę, ale mieć pewność, że pracownicy mają wiedzę i doświadczenie na temat czyszczenia mebli czy sprzętu komputerowego oraz wykorzystują do tego najnowsze urządzenia i maszyny, a także bezpieczne środki czystości.